«محبوب» لانتیموس پیشتاز جوایز سینمایی بفتا (اسکار بریتانیا)
سینمافا- جوایز سینمایی بفتا که به اسکار بریتانیا معروف است، نامزدهای امسال خودش را اعلام کرد و فیلم «محبوب» با کسب دوازده نامزدی، پیشتاز شد.
چند فیلم مطرح فصل جوایز امسال از جمله معاون و بلک پنتر اینجا تحویل گرفته نشدند.
فهرست نامزدها بدین شرح است:
بهترین فیلم:
بلکککلنزمن
رما
ستارهای متولد میشود
گرین بوک
محبوب
بهترین کارگردان:
پاول پاولیکوفسکی (جنگ سرد)
آلفونسو کوارون (رما)
بردلی کوپر (ستارهای متولد میشود)
یورگس لانتیموس (محبوب)
اسپایک لی (بلکککلنزمن)
بهترین بازیگر زن اصلی:
ویولا دیویس (بیوهها)
گلن کلوز (همسر)
لیدی گاگا (ستارهای متولد میشود)
اولیویا کولمن (محبوب)
ملیسا مککارتی (میتونی منو ببخشی؟)
بهترین بازیگر مرد اصلی:
کریستین بیل (معاون)
بردلی کوپر (ستارهای متولد میشود)
استیون کوگان (استن و اولی)
رامی ملک (راپسودی بوهمی)
ویگو مورتنسن (گرین بوک)
بهترین بازیگر زن مکمل:
ایمی آدامز (معاون)
اما استون (محبوب)
مارگو رابی (مری ملکه اسکاتلند)
کلر فوی (اولین انسان)
ریچل وایز (محبوب)
بهترین بازیگر مرد مکمل:
تیموتی چلمی (پسر خوشگل)
آدام درایور (بلکککلنزمن)
سم رکول (معاون)
ماهرشالا علی (گرین بوک)
ریچارد ای گرنت (میتونی منو ببخشی؟)
بهترین فیلمنامه اوریجینال:
جنگ سرد
رما
گرین بوک
محبوب
معاون
بهترین فیلمنامه اقتباسی:
اگر خیابان بیل میتوانست حرف بزند
اولین انسان
بلکککلنزمن
ستارهای متولد میشود
میتونی منو ببخشی؟
بهترین فیلمبرداری:
اولین انسان
جنگ سرد
راپسودی بوهمی
رما
محبوب
بهترین تدوین:
اولین انسان
راپسودی بوهمی
رما
محبوب
معاون
بهترین موسیقی:
اگر خیابان بیل میتوانست حرف بزند
بازگشت مری پاپینز
بلکککلنزمن
جزیره سگها
ستارهای متولد میشود
بهترین صدا:
اولین انسان
راپسودی بوهمی
ستارهای متولد میشود
ماموریت: غیر ممکن
یک مکان ساکت
بهترین طراحی صحنه:
اولین انسان
بازگشت مری پاپینز
جانوران شگفتانگیز: جنایات گریندل والد
رما
محبوب
بهترین طراحی لباس:
بازگشت مری پاپینز
تصنیف باستراسکراگز
راپسودی بوهمی
محبوب
مری ملکه اسکاتلند
بهترین گریم:
استن و اولیو
راپسودی بوهمی
محبوب
مری ملکه اسکاتلند
معاون
بهترین جلوههای ویژه:
اولین انسان
اونجرز
بازیکن شماره یک
بلک پنتر
جانوران شگفتانگیز: جنایات گریندل والد
بهترین فیلم بریتانیایی:
استن و اولی
تو هرگز واقعا آنجا نبودی
جانور
راپسودی بوهمی
محبوب
مک کویین
بهترین انیمیشن:
اسپایدرمن: سفر به درون
جزیره سگها
شگفتانگیزها 2
بهترین فیلم خارجی زبان:
جنگ سرد
داگمن
دزدان خرده پا
رما
کفرناحوم