انتخاب صفحه

با سینمافا همراه باشید

گزارش لحظه به لحظه از آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه

گزارش لحظه به لحظه از آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه

سینمافا- آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه در مرکز همایش‌های برج میلاد آغاز شده است.

 

اجرای این برنامه بر عهده محمد سلوکی است.

 

از جمله حاضران در این مراسم می‌توان به محمد مهدی حیدریان (رئیس سازمان سینمایی)، ابراهیم داروغه زاده (دبیر جشنواره فیلم فجر)، محمدرضا تابش (رئیس بنیاد سینمایی فارابی)، علیرضا رضاداد (مشاور ارشد سازمان سینمایی)، حبیب ایل بیگی (قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی) و اهالی سینما مثل شهرام مکری، سامان سالور، سیف الله صمدیان، هوشنگ گلمکانی، دکتر محمدرضا مصباح، امیرشهاب رضویان و دکتر احمد الستی اشاره کرد.

 

سید صادق موسوی دبیر جشنواره فیلم کوتاه و محمد مهدی حیدریان از سخنرانان این مراسم بودند.

 

بزرگداشت احمد الستی و اشکان اشکانی برگزار شد.

 

هوشنگ گلمکانی در سخنانی گفت که در دوره جدید مدیریت سازمان سینمایی هم گروه «هنر و تجربه» به کار خود ادامه خواهد داد. او گفت: هنر و تجربه تنها جایی است که دولت سوبسید را به جای بخش فسادآور تولید،‌ به بخش اکران می‌دهد و تنها یک درصد سینماها را در اختیار دارد.

 

امیرشهاب رضویان از فخرالدین انوار بابت توجه به سینمای کوتاه و خرید تجهیزات سینمایی، تقدیر کرد.

 

 

 

برگزیدگان جشنواره:

 

بهترین کتاب و سینما: موج کوتاه (محمد اسماعیلی)

هنر و تجربه: روباه (صادق جوادی)

فیلم از نگاه انجمن فیلم کوتاه: تشریح (سیاوش شهابی)/ تقدیر از «دیده بان» و «بانو»

 

بخش بین‌الملل:

بهترین فیلم مستند: و تابستان چه می‌گوید (هند)

بهترین پویانمایی: آگورو (پرتغال و فرانسه)/ لوح تقدیر: آخر هفته (آمریکا)

بهترین فیلم تجربی: نهایت کیمیا (آمریکا)

بهترین فیلم داستانی: سوسک در انتهای خیابان (اسپانیا)

 

بخش پیچنگ:

جایزه اول: رویای زرد خالدار (باران سرمد)

جایزه دوم: جنا کات (عطا مجابی)

جایزه سوم: راه پله یا پله کان (محسن باقری دستجردی)

جایزه چهارم: آینه (آمین صحرایی)

جایزه بزرگ: تشریح (سیاوش شهابی)

 

جایزه یونیسف: عروسک (علی دلکاری)/ تقدیر: همشهری جنگ (احمد زائری)

 

مسابقه ملی سینمای ایران:

بهترین صداگذاری: حسین قورچیان (گرگم و گله میبرم)

بهترین تدوین: کتایون پرمر، محمد نوربخش (تو هنوز اینجایی)

بهترین فیلمبرداری: سینا کرمانی‌زاده (رورانس)

بهترین فیلمنامه: امید شمس (قرار)/ دیپلم افتخار: علی زارع قنات (چشم‌انداز خالی)

بهترین کارگردانی پویانمایی: صادق جوادی (روباه)/ لوح تقدیر: محبوبه کلایی (سینک)

بهترین کارگردانی مستند: سجاد ایمانی (جوکر)، مصطفی فخاری نیری (عروسک‌ها)

دیپلم افتخار ویژه مستند: اهل آب (آزاده بیزارگیتی)، برج رادکان (حجت حیدری، احسان ملازاده)

بهترین فیلم تجربی: نبودن (پویا رضی)

بهترین بازیگر مرد: سهیل قنادان (برادر)، علیرضا ثانی‌فر (تشریح)

بهترین بازیگر زن: ندا جبرائیلی (در بین)

بهترین کارگردانی داستانی: سوگل رضوانی (رورانس)/ لوح تقدیر: محمد کارت (بچه خور)

جایزه ویژه هیات داوران: تشریح (سیاوش شهابی)

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران: بچه خور (محمد کارت)

جایزه بزرگ: در بین (علی‌یار راستی)

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

جست‌وجو

Generic selectors
فقط تطبیق کامل
جستجو در عناوین خبرها
جستجو در محتوای خبرها و گفتگوها
جستجو در پست‌ها
جستجو در صفحه‌ها

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین ها

نماد الکترونیکی

logo-samandehi

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵

سینمافا را دنبال کنید