انتخاب صفحه

گزیده نقدهای Bohemian Rhapsody را با ترجمه سینمافا بخوانید

واکنش عمدتا منفی منتقدان به فیلم «حماسه کولی» (Bohemian Rhapsody) درباره گروه موسیقی کویین

واکنش عمدتا منفی منتقدان به فیلم «حماسه کولی» (Bohemian Rhapsody) درباره گروه موسیقی کویین

سینمافا- فیلم «حماسه کولی» (Bohemian Rhapsody) ساخته برایان سینگر، از جمعه دوم نوامبر (یازدهم آبان) اکرانش را آغاز می‌کند.

 

این فیلم با بازی رامی ملک در نقش فردی مرکوری، از بخت‌های اصلی فصل جوایز امسال بود که حالا با میانگین  نمره ۴۹% در متاکریتیک بر اساس ۲۰ نقد و ۵۵% در راتن تومیتوز بر اساس ۷۷ نقد (با ضریب ۶ از ۱۰) نتوانست نظر مثبت منتقدان را جلب کند.

باید دید فیلم می‌تواند با این میانگین نمره، باز هم در فصل جوایز بدرخشد؟

 

در اینجا گزیده‌ای از نقدهای منتقدان مطرح آمریکا را می‌خوانید:

تیم گریسون/ اسکرین – نمره: ۸۰ از ۱۰۰
برای یک گروه که به واسطه اجراهای تئاتری‌اش و آهنگ های محبوب برای هواداران اش شناخته شده است ، به درستی این فیلم – زندگی نامه که توسط خود گروه موسیقی نیز تایید شده داستان خود را به آرامی جلو می برد، این فیلم طرح داستانی خود را (که برای هوادارنش آشناست) بصورت افتخار آمیزی توام با حس شوخ طبعی به نمایش می کشد و در حالیکه همزمان بر روی سیر خطی عاطفی داستان سرمایه گذاری می‌کند با یک حرکت هوشمندانه نقطه اوج داستان را نیز می سازد.

شری لیندن/ هالیوود ریپورتر – نمره: ۷۰ از ۱۰۰
به لطف اعتبار فیلمسازان، با وجود اینکه آنها کاملا از نشان دادن محتویاتی که به دلیل تکرار زیاد در جامعه پذیرفته شده ولی در اصل اشتباه هستند اجتناب نکرده اند، این موضوع غالبا به ژانر آسیب رسانده. «حماسه کولی» فیلم -زندگی نامه ای است که به تجربه احساسی کمک بیشتری می کند تا صرفا نشان دادن آن. گویی که می فهمد چه راک اند رولی خالص ، ناب و هیجان انگیز است.

تیم رابی/ تلگراف – نمره: ۳ از ۵
آخرین هورا و آفرین برای هوش و استعداد مرکوری، این نمایش بزرگ و مغرورانه به شما اجازه می‌دهد تا در نهایت نمره قبولی را به فیلم فیلمساز که درگیر مشکلات شده است بدهید: حداقل اینکه تا انتهای فیلم مشغول جنگیدن است!

اوون گلیبرمن/ ورایتی – نمره: ۵۰ از ۱۰۰
این فیلم علیرغم موضوع هیجان انگیزش، یک فیلم قراردادی است، بیشتر فیلمی میانه رو، شسته رفته و محتاطانه است تا فیلم- زندگی نامه ای قدیمی و کلیشه ای. انگار که این فیلم بر روی وقایع و حوادث اسکی می‌کند تا اینکه بخواهد درون آنها غرق شود.

استیو رز/ گاردین – نمره: ۲ از ۵
فیلم «حماسه کولی» مرکوری را با افتخار تبدیل به مرد نمایشی می کند اما هیچ وقت به شخصیت مرکوری اصلی نمی‌رسد!

کیمبر میرز/ پلی لیست – نمره: D مثبت (۳۳ از ۱۰۰)
علیرغم مقصود اصلی فیلم که می خواهد به مرکوری اصلی نزدیک شود، حماسه کولی بیشتر شبیه یک نمایش استادیومی است که تمام بلیط های آن فروخته شده است، بدون هیچ قدرت تاثیرگذاری آن نمایش.

دیوید ارلیچ/ ایندی وایر – نمره: D مثبت (۳۳ از ۱۰۰)
شکست بحرانی فیلم حماسه کولی به این دلیل است که ۴۳۱ دقیقه بعد از آنکه برق ها می رود، اعضای گروه کویین شبیه به یک انسان به نظر می آیند که انگار توسط ماشین کثیف و گرد و غبار گرفته هالیوود در سبک فیلم های زندگی نامه‌ای فرآوری و تولید شده‌اند.

 

ترجمه از: امیرعلی مهاجری

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

پوستر رسمی گزارش فرار یوسفی

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بایگانی

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵