بررسی فیلم‏‏های کمدی انسانی، گشت2، اسرافیل و اشنوگل

بررسی فیلم‏‏های کمدی انسانی، گشت2، اسرافیل و اشنوگل

سینمافا – مهدی غضنفری – در روز نهم جشنواره در سالن همایش های میلاد 4 فیلم به نمایش در آمد :
کمدی انسانی (محمد هادی کریمی ) اسرافیل (آیدا پناهنده ) گشت 2(سعید سهیلی ) اشنوگل (هادی حاجتمند و علی سلیمانی )

کمدی انسانی (محمد هادی کریمی ) / اصراری نیست دیده شود
فیلمی پر مدعا (ازنامش هم پیداست) با طراحی صحنه و لباس مبسوط (با گوشه چشمی به موفقیت سریال شهرزاد) که داستان کاراکتری را دنبال می کند که بعید است مخاطبان فعلی سینما علاقه ای به او داشته باشد !!. فیلمسازهم هیچ تلاشی را برای نزدیکی کاراکترمرکزی فیلمش به مخاطب نمی کند و فقط مشغول شعر و شعار است .

اسرافیل (آیدا پناهنده ) / بدلیل یا دلایلی خوب است دیده شود
“اسرافیل” دومین فیلم آیدا پناهنده کارگردان فیلم ستایش شده “ناهید” است . فیلم قصه عجیبی دارد و لهجه بازیگران فیلم هم بشدت دچار مشکل است . به نظر پژمان بازغی برای نقش کمی جوان است و نیاز به بازیگری مسن تر بوده است . فیلم از ناهید خوشایدتراست اما خوب تر نیست و در نهایت فیلم متوسطی است .

گشت 2(سعید سهیلی ) / اصراری نیست دیده شود
فیلمی بامزه که می خنداند اما ربطی به حضور در بخش مسابقه سینمای ایران ندارد . دو فیلم “دعوت نامه و آزاد، به قید شرط ” از استانداردهای لازم برای حضور در جشنواره برخوردار نبودند و دو فیلم “خوب ،بد ،جلف و گشت 2 ” حضورشان در بخش سودای سیمرغ جشنواره بی معنی است . فیلم های چون گشت2 یشتر برای بخش های چون چشم انداز مناسب ند تا مخاطبان عام جشنواره نیزحالش را ببرند چنین فیلم هایی در بخش اصلی و مسابقه ای سودای سیمرغ سطح جشنواره را پایین می آورند .

اشنوگل (هادی حاجتمند وعلی سلیمانی)/ اصراری نیست دیده شود
“اشنوگل” فیلمی سفارشی با ساختاری تلویزیونی است . فیلم بشدت آماتوری و درژانر دفاع مقدس است . به نظر حضورش بدلیل سهمیه ناگفته فیلم های دفاع مقدسی جشنواره است . حضور چنین فیلم هایی هم باعث افت جشنواره و هم باعث تخفیف موضوع مهم دفاع مقدس می شود.

guest
لطفا نام حقیقی خود را وارد کنید
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
اگر وبسایت دارید، آدرس آن را وارد کنید
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین ها

سینمافا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0
Would love your thoughts, please comment.x