در گفت و گو با سینمافا

صادق موسوی، دبیر جشنواره فیلم کوتاه: فیلم ارزان ساختن در سینمای کوتاه ارزش دارد

صادق موسوی، دبیر جشنواره فیلم کوتاه: فیلم ارزان ساختن در سینمای کوتاه ارزش دارد

سینمافا- سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران امسال در حال برگزاری است. سید صادق موسوی، دبیر جشنواره بازدیدی از غرفه سینمافا داشت که با او به گفت و گو پرداختیم.

 

– کمتر از سال‌های قبل، سلبریتی‌ها و تهیه کنندگان بزرگ در فیلم‌های کوتاه حضور دارند. این در حالیست که سینما از همین جا شروع می‌شود و می‌توان هنرمندانی را در حوزه‌های مختلف کشف کرد. ما اشخاص بزرگ چندانی را اینجا ندیده‌ایم. به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟ آیا شما از اعضای خانه سینما و صنوف تهیه کنندگان دعوت کرده‌اید؟

ما از همه آنها دعوت کردیم. ولی نسبت روشنی میان فیلم کوتاه و سینمای بدنه وجود ندارد. یعنی سینمای کوتاه نیازی به این هنرمندان ندارند. البته نسبت به سال‌های گذشته، حضورشان بیشتر از همیشه بوده است. هر چند هنوز هم محدود هستند. این قابل مقایسه با جشنواره فجر نیست که چهره‌ها حاضر می‌شوند. ولی فیلم کوتاه چون به منافع گیشه و گردش اقتصادی فکر نمی‌کند، مقداری مستقل‌تر عمل می‌کند. با هزینه اندک تولید کردن، در سینمای کوتاه ارزش دارد. چون مهم عرضه اندیشه است. باید تفکیکی بین فیلم بلند و کوتاه قائل باشیم. هر چند معتقدم هنوز هم پشتیبان اصلی جریان حرفه‌ای سینمای ما، فیلم کوتاه است.

 

– فکر نمی‌کنید برای یک فستیوال، وقتی فیلمی پذیرفته شده و برای مردم نمایش داده شود، این ظرفیت را دارد که به یک جریان اصلی وصل شود؟

بله ما حتی با آقای شاهسواری هم گفت و گو کردیم و حتی قرار بود کانون تهیه کنندگان داوری جداگانه‌ای انجام دهند که متاسفانه از سوی آنها پی‌گیری نشد. ولی امیدواریم حداقل برگزیدگان این جشنواره به اهالی حرفه‌ای معرفی شوند تا راه‌شان برای ورود به سینمای بلند، هموارتر شود.

guest
لطفا نام حقیقی خود را وارد کنید
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
اگر وبسایت دارید، آدرس آن را وارد کنید
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین ها

سینمافا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0
Would love your thoughts, please comment.x