انتخاب صفحه

آیین دیدار چهارشنبه نهم آبان در موزه سینما برگزار می‎شود

«گزارش فرار یوسفی» روایتی دیگر از مهاجرت

«گزارش فرار یوسفی» روایتی دیگر از مهاجرت

سینمافا- فیلم«گزارش فرار یوسفی» به کارگردانی حسین توقیری از چهارشنبه نهم آبان با برگزاری مراسم آیین دیدار نمایش خود را در سینماهای گروه هنروتجربه آغاز می‎کند.

حسین توقیری در اولین ساخته خود «گزارش فرار یوسفی» به سراغ موضوع مهاجرت رفته‌است.او که نویسندگی فیلم‌نامه و مدیریت فیلم‌برداری این فیلم را برعهده دارد، در گفت‌وگویی انگیزه‎اش از توجه به موضوع مهاجرت را چنین شرح می‎دهد:«دغدغه اصلی و آنچه که خیلی از اطرافیان‌مان آرزویش را داشتند رفتن از ایران بود، اکنون هم که پای صحبت هرکس می‌نشینی و از وضعیتش می‌پرسی همین‌ها را به تو می‌گویند. بنابراین احساس کردم این نکته می‌تواند محوریت اصلی قصه ما قرار بگیرد و باید به آن پرداخته شود. در حقیقت این روند یک فاجعه است که مردم کشوری بخواهند از آنجا بروند اما همان افراد بعد از مهاجرت تمام آداب و رسوم کشورشان را در غربت انجام دهند.»

«گزارش فرار یوسفی» روایتگر داستان شخصیت‌های مختلفی است که در یک نقطه با هم تلاقی می‌کنند:«در شب چهارشنبه سوری نیروهای امنیتی به دنبال فردی متهم به قتل می‎گردند… امید و آیدا بر سر مساله مهاجرت از کشور با هم اختلاف دارند… امیر گذشته‌اش با سپیده را مرور می‎کند و این سه داستان جایی به هم می‎رسند.»

حسین توقیری در کارنامه‌اش ساخت چند فیلم کوتاه از جمله «چشم به راه»،«خیابان خلوت»،«تقویم» و «درخت» را دارد و تصویر بردار چندین فیلم کوتاه نیز بوده‌است. مراسم آیین دیدار «گزارش فرار یوسفی» چهارشنبه نهم آبان ساعت ۱۸ در موزه سینما با همراهی عوامل فیلم،جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه برگزار می‎شود.

«گزارش فرار یوسفی»/کارگردان،نویسنده فیلم‌نامه ،مدیر فیلم‎برداری و مجری طرح: حسین توقیری- تدوین: لعیا عسلی نژاد- آهنگساز: آرش اسکندرلو-صدا بردار: مهران فرخ-دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: پویا مظفریان-مدیر تولید: امید فقیه- مشاور رسانه و تبلیغات: محمد پورصادقی- بازیگران :لعیا عسلی نژاد، عرفان بختیاری، کوشا نوروزی، شهرزاد احمدزادگان، مارینا عزتی امینی، امیرحسین ساعتی، پوریا نجاتیان، علیرضا توانا، مرتضی پذیره، امیرمسعود حسینی، مریم بابایی پور، علی جهانی، پویا مظفریان

 

منبع: http://www.aecinema.ir

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

پوستر رسمی گزارش فرار یوسفی

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بایگانی

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵