انتخاب صفحه

اعلام نامزدهای نوزدهمین دوره جشن خانه سینما

مثلث جادویی فرهادی، نعمت‌الله، میرکریمی با هم نامزد شدند

مثلث جادویی فرهادی، نعمت‌الله، میرکریمی با هم نامزد شدند

سینمافا- اسامی نامزدهای نوزدهمین دوره جشن خانه سینما، اعلام شد که نکته جالبش حضور همزمان سه فیلمساز مهم دهه هشتاد یعنی اصغر فرهادی، رضا میرکریمی و حمید نعمت‌الله در میان نامزدهای بهترین کارگردانی بود.

 

بهترین فیلم:
دختر
رگ خواب
فروشنده
لانتوری
ماجرای نیمروز

کارگردان:
رضا درمیشیان (لانتوری)
اصغر فرهادی (فروشنده)
محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)
رضا میرکریمی (دختر)
حمید نعمت‌الله (رگ خواب)

فیلمنامه:
معصومه بیات (رگ خواب)
سهیل بیرقی (من)
اصغر فرهادی (فروشنده)
پیمان قاسم‌خانی (خوب، بد، جلف)
مهران کاشانی (دختر)

بازیگر زن اصلی:
پردیس احمدیه (لاک قرمز)
پانته‌آ پناهی‌ها (نفس)
لیلا حاتمی (رگ خواب)
ترانه علیدوستی (فروشنده)
رویا نونهالی (نیمه شب اتفاق افتاد)

بازیگر مرد اصلی:
فرهاد اصلانی (دختر)
حامد بهداد (نیمه شب اتفاق افتاد)
کوروش تهامی (رگ خواب)
شهاب حسینی (فروشنده)
نوید محمدزاده (لانتوری)

بازیگر زن مکمل:
بهنوش بختیاری (من)
سارا بهرامی (خانه‌ای در خیابان چهل و یکم)
پانته‌آ پناهی‌ها (لاک قرمز)
ثریا قاسمی (ویلایی‌ها)
شبنم مقدمی (نفس)

بازیگر مرد مکمل:
بهرام افشاری (لانتوری)
هادی حجازی‌فر (ماجرای نیمروز)
فرید سجادی حسینی (فروشنده)
جواد عزتی (ماجرای نیمروز)
احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)
ناصر هاشمی (برادرم خسرو)

فیلمبرداری:
هادی بهروز (ماجرای نیمروز)
حسین جعفریان (فروشنده)
حمید خضوعی‌ابیانه (دختر)
فرشاد محمدی (رگ خواب)
ساعد نیک‌ذات (نفس)

تدوین:
مصطفی خرقه‌پوش (برادرم خسرو)
هایده صفی‌یاری (فروشنده)
هایده صفی‌یاری (لانتوری)
سپیده عبدالوهاب (متولد 65)
میثم موئینی (دختر)

موسیقی:
ستار اورکی (ویلایی‌ها)
حامد ثابت (برادرم خسرو)
فردین خلعتبری (سینما نیمکت)
بهزاد عبدی (ناردون)
کارن همایونفر (اروند)

صدابرداری:
بابک اردلان (رگ خواب)
ناصر انتظاری (من)
بهمن حیدری (یتیم‌خانه ایران)
عباس رستگارپور (نفس)
محمود سماک‌باشی (آشوب)
جهانگیر میرشکاری (تیک آف)

صداگذاری:
بهمن اردلان (رگ خواب)
آرش قاسمی (نفس)
امیرحسین قاسمی (ویلایی‌ها)
علیرضا علویان (من)
محمود موسی‌نژاد (اروند)

طراحی صحنه:
کامیاب امین عشایری (آبا جان)
شیوا رشیدیان (خانه‌ای در خیابان چهل و یکم)
محسن شاه ابراهیمی (دختر)
کیوان مقدم (فروشنده)
اصغر نژادایمانی (نفس)

طراحی لباس:
عباس بلوندی (یتیم خانه ایران)
سارا سمیعی (فروشنده)
آیدین ظریف (سیانور)
گلناز گلشن (لانتوری)
مجید لیلاجی (زاپاس)
اصغر نژادایمانی (نفس)

گریم:
عبدالله اسکندری، مهرداد میرکیانی (لانتوری)
محسن دارسنج (ماجرای نیمروز)
داریوش صالحیان (یتیم‌خانه ایران)
فاطمه کمالی، زهرا کمالی (سیانور)
مهرداد میرکیانی (نفس)

جلوه‌های ویژه میدانی:
رضا ترکمان (سینما نیمکت)
داود رسولیان (ابو زینب)
محسن روزبهانی (ماجرای نیمروز)
محسن روزبهانی (یتیم‌خانه ایران)
عباس شوقی (امکان مینا)
ایمان کرمیان (ویلایی‌ها)

جلوه‌های بصری:
بهنام خاکسار (اکسیدان)
سینا قویدل (رگ خواب)
محمد لطفعلی (آبا جان)
امیر رضا معتمدی (سینما نیمکت)
فرید ناظر فصیحی (نفس)

بهترین مستند:
آوانتاژ
پسران سندباد
زنانگی
زیمل بلوچستان
متهمین دایره بیستم

بهترین فیلم کوتاه:
آرا
جیوان
زونا
شب تولد
وقت ناهار

کارگردان مستند:
فرناز و محمدرضا جوابچیان (اعتراض وارد نیست)
حامد سعادت (مردی که فسیل شد)
حجت طاهری (پرندگان در سایه)
مهدی قنواتی (همجا)
حسن نقاشی (آثار عجم)

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

جست‌وجو

Generic selectors
فقط تطبیق کامل
جستجو در عناوین خبرها
جستجو در محتوای خبرها و گفتگوها
جستجو در پست‌ها
جستجو در صفحه‌ها

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین ها

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵

سینمافا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید