انتخاب صفحه

برگزیدگان همراه با تحلیل مفصل سینمای 2017 بزودی اعلام می‌شود

اسکار شخصی من!/ نامزدهای سال ۲۰۱۷ سینمای جهان

اسکار شخصی من!/ نامزدهای سال ۲۰۱۷ سینمای جهان

سینمافا- پیام خدابنده‌لو- امسال هم به روال سال‌های گذشته، با تماشای عمده فیلم‌های مطرح که چیزی حدود ۸۰ فیلم را شامل می‌شود، دست به انتخاب برترین‌های سینمایی در رشته‌های مختلف زدم با عنوانِ «اسکار شخصی من!».

اسامی که در ادامه آمده، نامزدهای رشته‌های مختلف است. طی روزهای آینده برگزیدگان را همراه با توضیحات کامل در برابر تک تک کاندیداها، اعلام خواهم کرد که در واقع تحلیل مفصل من است بر سینمای ۲۰۱۷ جهان. کاری که قبلا هم انجام دادم.

 

بهترین فیلم:
پروژه فلوریدا
تاریک‌ترین ساعات
عشق وینسنت
لیدی برد
مرا با نام خودت صدا بزن
مربع
نبرد جنسیت‌ها
نخ خیال
هپی اند
یک زن شگفت‌انگیز

کارگردان:
پل توماس اندرسون (نخ خیال)
روبرت اوستلند (مربع)
شان بیکر (پروژه فلوریدا)
جو رایت (تاریک‌ترین ساعات)
ولری فاریس، جاناتان دیتون (نبرد جنسیت‌ها)
گرتا گرویگ (لیدی برد)

فیلمنامه:
لیدی برد
مرا با نام خودت صدا بزن
نبرد جنسیت‌ها
نخ خیال
هپی اند
یک زن شگفت‌انگیز

بازیگر زن اصلی:
اما استون (نبرد جنسیت‌ها)
مارگو رابی (من، تونیا)
سیرشا رونان (لیدی برد)
جنیفر لارنس (مادر!)
دانیلا وگا (یک زن شگفت‌انگیز)

بازیگر مرد اصلی:
گری اولدمن (تاریک‌ترین ساعات)
کلیس بنگ (مربع)
تیموتی چالمت (مرا با نام خودت صدا بزن)
دنیل دی لوییس (نخ خیال)
دنزل واشنگتن (رومان جی اسرائیل)

بازیگر زن مکمل:
جونو تیمپل (چرخ شگفت‌انگیز)
کلب لندری جونز (پروژه فلوریدا)
میشل فایفر (مادر!)
ویکی کریپس (نخ خیال)
لاری میک‌تالف (لیدی برد)

بازیگر مرد مکمل:
ژان لویی ترنتینیان (هپی اند)
ویلیام دفو (پروژه فلوریدا)
استیو کارل (نبرد جنسیت‌ها)
بری کیوگن (کشتن گوزن مقدس)
وودی هریسون (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

بازیگر کودک و نوجوان:
بروکلین پرینس (پروژه فلوریدا)
ژاکوب ترمدلی (اعجوبه)
مک‌کنا گریس (با استعداد)
ساریوم سری موک (آنها اول پدرم را کشتند)
فانتین هوردین (هپی اند)

فیلمبرداری:
بدون عشق
بلید رانر ۲۰۴۹
تاریک‌ترین ساعات
نبرد جنسیت‌ها
نخ خیال
یک زن شگفت‌انگیز

تدوین:
پروژه فلوریدا
لیدی برد
مربع
نبرد جنسیت‌ها
هپی اند
یک زن شگفت‌انگیز

موسیقی:
بدون عشق
بلید رانر ۲۰۴۹
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
نبرد جنسیت‌ها
نخ خیال

آواز:
«این منم» (بزرگ‌ترین شومن)
«رودخانه قدرتمند» (لجنزار)
«مرا به یاد بیاور» (کوکو)

تدوین صدا:
بیبی درایور
پروژه فلوریدا
دانکرک
کوکو
کونگ: جزیره استخوان

میکس صدا:
پروژه فلوریدا
دانکرک
شکل آب
کوکو
کونگ: جزیره استخوان

طراحی صحنه:
تاریک‌ترین ساعات
دیو و دلبر
شگفت زده
مربع
نخ خیال

طراحی لباس:
دیو و دلبر
لیدی برد
من، تونیا
نخ خیال
یک زن شگفت‌انگیز

گریم:
اعجوبه
تاریک‌ترین ساعات
من، تونیا
نبرد جنسیت‌ها
نگهبانان کهکشان «دو»

جلوه‌های ویژه:
اوکجا
بلید رانر ۲۰۴۹
جنگ برای سیاره میمون‌ها
کونگ: جزیره استخوان
نگهبانان کهکشان «دو»

انیمیشن:
بتمن لگویی
عشق وینسنت
کوکو

سرخوردگی:
برو بیرون
بلیدرانر ۲۰۴۹
دیترویت
شکل آب
هنرمند فاجعه

بدترین فیلم:
بسکتبال عزیز (کوتاه)
پست
جنگ برای سیاره میمون‌ها
لوگان

 

توضیحات:

برندگان همراه با توضیحات کامل، بزودی اعلام می‌شود.
اسامی به ترتیب حروف الفباست.
رشته‌های کارگردانی، فیلمنامه، فیلمبرداری و تدوین به دلیل تعدد مدعیان، شش نامزد دارند.

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

اولین نفری باشید که نظر می دهد!

avatar

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

بایگانی