بر اساس پیشبینی چند سایت سرشناس سینمایی

فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی یکی از دو بخت اصلی جایزه بفتا است

فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی یکی از دو بخت اصلی جایزه بفتا است

سینمافا- فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی از بخت بالایی برای کسب جایزه بفتا برخوردار است، هر چند نه به اندازه فیلم «او» از کشور فرانسه.

به گزارش سینمافا مراسم بفتا که به اسکار بریتانیا معروف است، فردا شب در رویال آلبرت هال لندن برگزار خواهد شد و علاوه بر فروشنده و او، سه فیلم «آنها اول پدرم را کشتند»، «بدون عشق» و «ندیمه» هم در بخش فیلم‌های خارجی زبان، نامزد هستند.

وب سایت گلددربی، معتبرترین پایگاه پیشبینی فصل جوایز، شانس «فروشنده» را حدود بیست و پنج درصد می‌داند، اما نکته‌ی قابل توجه، روند صعودی فیلم فرهادی در نمودار بخش «بهترین فیلم خارجی زبان بفتا» است که افزایشی شش درصدی نسبت به ابتدای ماه فوریه داشته. سال قبل هم «فروشنده» در ابتدا از بخت کمتری نسبت به «تونی اردمن» برخوردار بود اما با نزدیک شدن به شب اسکار، از این فیلم،‌ پیشی گرفت.

دیگر وب سایت مطرح، آواردزدیلی هم در جدول پیشبینی جوایز بفتا، در هر رشته شانس‌های اصلی را بولد و قرمز کرده که در بخش بهترین فیلم خارجی زبان، هر دو فیلم «فروشنده» و «او» پر رنگ شده‌اند. از سه کارشناس این وب سایت، دو نفر به فروشنده و یک نفر به او رای داده اند.

سال گذشته، فروشنده دومین جایزه اسکار را نصیب فرهادی و سینمای ایران کرد، اما در مراسم‌هایی چون گلدن گلوب و انتخاب منتقدان، فیلم «او» ساخته‌ی پل ورهوفن، برنده شد. هر چند «او» نتوانست در مراسم اسکار به جمع نُه نامزد اولیه فیلم‌های خارجی زبان راه یابد ولی ایزابل هوپر، توانست در جمع پنج نامزد بهترین بازیگر زن قرار گیرد.

guest
لطفا نام حقیقی خود را وارد کنید
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
اگر وبسایت دارید، آدرس آن را وارد کنید

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

جست‌وجو

Generic selectors
فقط تطبیق کامل
جستجو در عناوین خبرها
جستجو در محتوای خبرها و گفتگوها
Post Type Selectors

ویدیو

در حال بارگذاری...

آخرین پست‌ها

سینمافا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0
Would love your thoughts, please comment.x