برندگان اسکار قابل پیشبینی می‌شوند

دل‌تورو؛ سومین مکزیکی برنده اسکار؟

دل‌تورو؛ سومین مکزیکی برنده اسکار؟

سینمافا- پیام خدابنده‌لو- ده روز دیگر اسامی نامزدهای اسکار، اعلام می‌شود. با برگزاری دو مراسم گلدن گلوب و انجمن منتقدان و اعلام اسامی نامزدهای بفتا و اتحادیه‌های مختلف، به نظر می‌رسد دایره مدعیان رشته‌های مختلف، کوچک و قابل حدس شده.

فیلم «دانکرک» علیرغم امتیاز بالای منتقدان، دو مراسم بزرگ را دست خالی ترک کرد. «لیدی برد» هم ناکام مطلق انجمن منتقدان بود. «برو بیرون» و «مرا با نامت صدا بزن» به جوایز فیلمنامه اکتفا کردند و «پست» حتی در رسیدن به نامزدی اتحادیه سرنوشت‌ساز کارگردانان، ناکام بود.

حالا «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» و «شکل آب» دو مدعی اصلی اسکار بهترین فیلم هستند که جوایز گلدن گلوب و منتقدان را هم میان خود تقسیم کردند. البته گیرمو دل‌تورو در هر دو جشن، جایزه کارگردانی را گرفت.

طی چهار سال گذشته، سه بار اسکار کارگردانی به فیلمسازان مکزیکی رسیده: کوارون با «جاذبه» و ایناریتو با «بردمن» و «از گور برخاسته». دل‌تورو می‌تواند سومین مکزیکی باشد که چهارمین جایزه کارگردانی را نصیب مکزیکی‌ها می‌کند.

ولی بحث درباره بزرگ‌ترین جایزه، یعنی بهترین فیلم، کمی پیچیده است. طی پنج سال گذشته، تنها یک بار دو جایزه بهترین فیلم و کارگردانی، به یک فیلم تعلق گرفته. ظاهرا اعضای آکادمی تمایل دارند فیلمی که حاوی پیام خاصی باشد را در رشته اصلی برگزینند و اثری که تولید بزرگ‌تری داشته باشد را در بخش کارگردانی. این ممکن است شانس «شکل آب» را برای تصاحب جایزه «بهترین فیلم» پایین بیاورد.

دیگر فیلم‌ها از جمله «لیدی برد» و «دانکرک» برای اینکه از رقابت جا نمانند باید سهمی از جوایز اتحادیه‌ها داشته باشند. اتحادیه‌ها حتی بیش از گلدن گلوب، تعیین کننده هستند. «بردمن» علیرغم ناکامی‌اش در جوایز منتقدان، گلدن گلوب و بفتا، با تکیه بر موفقیتش در اتحادیه‌ها، جایزه اسکار را از آن خود کرد. پیروزی «شکل آب» یا «سه بیلبورد» در اتحادیه‌ها، به معنی پایان کار بقیه مدعیان خواهد بود.

در ادامه پیشبینی برندگان
بهترین فیلم: شکل آب
کارگردان: گیرمو دل‌تورو (شکل آب)
بازیگر زن اصلی: فرانسیس مک‌دورماند (سه بیلبورد)
بازیگر مرد اصلی: گری اولدمن (تاریک‌ترین ساعات)
بازیگر زن مکمل: آلیسن جنی (من، تونیا)
بازیگر مرد مکمل: سم راکول (سه بیلبورد)
فیلمنامه اوریجینال: سه بیلبورد
فیلمنامه اقتباسی: مرا با نامت صدا بزن
فیلمبرداری: بلیدرانر
تدوین: دانکرک
موسیقی: شکل آب
آواز: «مرا تکرار کن»/ کوکو
تدوین صدا: دانکرک
میکس صدا: دانکرک
طراحی صحنه: شکل آب
طراحی لباس: نخ اشباح
گریم: تاریک‌ترین ساعات
جلوه‌های ویژه: جنگ برای سیاره میمون‌ها
انیمیشن: کوکو
فیلم خارجی زبان: محو شدن

guest
لطفا نام حقیقی خود را وارد کنید
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
اگر وبسایت دارید، آدرس آن را وارد کنید
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین ها

سینمافا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0
Would love your thoughts, please comment.x