انتخاب صفحه

ماراتن گروه های تئاتری آغاز می شود؛

فراخوان سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

فراخوان سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

سینمافا- سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر یکم تا دوازدهم بهمن ۱۳۹۶ و در ۷ بخش تخصصی برگزار می شود.
به گزارش سینمافا به نقل از اداره هنرهای نمایشی، فراخوان سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با احترام به دستاوردهای ارزشمند دوره های پیشین جشنواره، و با تمرکز بر اصلاح بخشی از فرایندها، با هم اندیشی دست اندرکاران تئاتر کشور، در جهت ارتقای کیفی جشنواره تدوین و منتشر و در آن روند پیش روی جشنواره با توجه به چند نکته معرفی شده است.
حذف تدریجی بازبینی آثار به صورت فیلم- تئاتر، با رجوع به اجراهای زنده، اصلاح فرآیند انتخاب آثار، با تکیه بر خرد جمعی و مراجعه به آرای طیف وسیعی از کارشناسان و مدیران تئاتر، اعتباربخشی به جوایز جشنواره با فرآیند استانداردسازی موضوع داوری و کاستن تعداد جوایز، مانند دیگر جشنواره های جهانی تئاتر، توجه به ظرفیت های نوین اجرایی با حمایت از گونه های مختلف تئاتر، تلاش برای هویت یابی و کارایی اجتماعی جشنواره تئاتر فجر در ترسیم روند جشنواره سی و ششم معرفی شده است.
جشنواره تئاتر فجر که توسط اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و مؤسسه بینالمللی تئاتر(ITI) برگزار می شود شامل بخش های مرور تئاتر ایران ، تئاتر ملل، میهمان ، بخش خارج از صحنه (Offstage) ، بخش بخش به علاوه فجر، بخش مسابقه تئاتر ایران و بخش مسابقه تئاتر بین الملل می شود
بخش مرور تئاتر ایران شامل آثاری خواهد بود که ” تولیدات اجرا شده در تالارهای نمایشی کشور” ، “برگزیدگان جشنواره های تئاتر استانی ” و “آثار دانشجویی ” را در بر می گیرد. توضیحات شرایط و زمانبندی هر بخش به تفکیک در فراخوان آمده است.
بخش خارج از صحنه (Offstage) شامل هر گونه اجرا در خارج از صحنه و بیرون از فضاهای تئاتری متعارف، با رویکرد تغییر در قراردادهای اجرایی، مکان اجرا و شکل ارتباط با مخاطب است که بر اساس مکان اجرا، در دسته های اجرا در مکان های نامتعارف (در خیابان، اماکن تاریخی، ورزشگاه ها، محیط های طبیعی، کارخانه ها و اماکن متروک و…)، اجراهای کاربردی (درحوزه های مسولیت اجتماعی؛ شامل اجرا با مهاجرین، سالمندان، معلولین، زندانیان، کودکان بیش فعال، اوتیسم، کودکان کار، روشندلان، نابینایان و….در خارج از صحنه و یا مکان های مرتبط) و پرفورمنس آرت (Performance Art) قرار می گیرد.
مطابق فراخوان پایان مهلت ثبت در خواست حضور در بخش مرور تئاتر ایران ۱۴/۵/۱۳۹۶ اعلام شده است و هنرمندان می توانند با مطالعه دقیق فراخوان و گاهشمار هر بخش برای حضور در جشنواره سی و ششم فجر اقدام کنند.
نشانی دبیرخانه تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، شماره ۱۸، طبقه اول، کدپستی: ۳۴۹۱۳-۱۱۳۳۷ و تلفن: ۶۶۷۴۷۹۷۶-۰۲۱ ، ۶۶۷۴۸۰۴۵-۰۲۱ فکس: ۶۶۷۴۷۹۶۹-۰۲۱ بوده و اخبار و رویداد های جشنواره سی و ششم از طریق سایت جشنواره به آدرس WWW.FITF.THEATER.IR به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دبیری فرهاد مهندس پور برگزار می شود.

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بایگانی

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵