انتخاب صفحه

می ترسیم به خاطر لو رفتن آنچه داخل خانه می گذرد تحقیر شویم!

حسن معجونی از «مترانپاژ» می گوید

حسن معجونی از «مترانپاژ» می گوید

سینمافا- حسن معجونی می‌گوید «ماجرای مترانپاژ» به زندگی دوگانه‌ای می‌پردازد که داریم و داخل خانه یک شکل هستیم و بیرون شکلی دیگر و از این می‌ترسیم که فضای داخلی‌مان لو برود.

به گزارش سینمافا به نقل از خبرآنلاین، حسن معجونی که در تازه‌ترین تجربه تئاتری خود نمایش «ماجرای مترانپاژ» را روی صحنه برده است، در مورد زاویه این اثر در برابر اجتماع و شرایط آن گفت: «این نمایش در وهله اول زندگی دوگانه‌ای را که ما داریم و داخل خانه یک شکل هستیم و بیرون شکل دیگری داریم نشان می‌دهد. ما از این می‌ترسیم که فضای داخلی‌مان لو برود و بیرونی شود و همین باعث شده است که مدام پنهان‌کاری کنیم. ترس آدم‌ها از این است که به خاطر آن‌چه در خانه‌شان می‌گذرد در اجتماع تحقیر یا تنبیه شوند. حرف «ماجرای مترانپاژ» همین است.»

او درباره جایگاه اجتماعی فعلی خود و ترس از بین رفتن آن مثل اتفاقی که در «ماجرای مترانپاژ» رخ می‌دهد، توضیح داد: «جایگاهم در بازیگری امروز خیلی برایم مهم نیست. شاید یک زمانی برایم اهمیت فراوانی داشت و فکر می‌کردم اگر این جایگاه را از دست بدهم چه اتفاقی می‌افتد؟! اما بعدها متوجه شدم آن جایگاه فقط یک مدیوم است که برای خود انتخاب کرده‌ام و پیغامم را از طریق آن می‌رسانم و بودن یا نبودن آن فرق زیادی ندارد و می‌توانم پیامم را در جایگاه دیگری را برسانم.»

معجونی درباره چیزی که دوست دارد مخاطب از نمایش به دست آورد، گفت: «واقعا برایم مهم نیست که چیزی با خود می‌برد یا نه؟ آن چیزی که برایم اهمیت دارد این است که او به این اتفاقات واقعا بخندد. به این دلیل که وقتی مخاطب می‌خندد، درحقیقت در حال شناسایی و مسلط شدن به موضوع است.»

نویسنده «ماجرای مترانپاژ» الکساندر وامپیلوف، مترجم آن کیوان سررشته و طراح و کارگردانش محمدحسن معجونی هستند. حسین امیدی، رضا بهبودی، مهتاب ثروتی، سعید چنگیزیان، حسین حسینیان، مژده دایی، امیر قاسمی در این اثر بازی می‌کنند. «ماجرای مترانپاژ» همه روز به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ در سالن شماره یک تماشاخانه پالیز روی صحنه می‌رود.

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بایگانی

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵