شباهت‌هایی به «دوازده مرد خشمگین» سیدنی لومت

یادداشت سینمافا بر فیلم‌های «قسم» و «ناگهان درخت»

یادداشت سینمافا بر فیلم‌های «قسم» و «ناگهان درخت»

سینمافا- مانلی هفت لنگ- درباره دو فیلم جشنواره فجر:

قسم : با توجه به گره‌های زیادی که در طول داستان به وجود می‌آید، به خوبی توانسته همه‌شان را حل کند و در انتها، سوال بی جوابی برایت باقی نمی‌گذارد.
بعضی از قسمت‌های فیلم شباهت کمی به فیلم «دوازده مرد خشمگین» دارد و بحث‌هایشان آن فیلم را تداعی می‌کند. اما به طور کلی نشان دادن یک اتوبوس آدم، با اعتقادات و نظرات مختلف بر جذابیت فیلم می‌افزاید.
بازیگران عمدتا خوبند ولی کمتر به شخصیت‌ها پرداخته شده و کاراکتر ها بک گراند خاصی ندارند.
موضوع فیلم برای همه مخاطبان، جالب است و تا اندازه‌ای به آن پرداخت می‌شود. شک و تردید تعدادی آدم به باورهایشان و انتقال آن «شک» به بیننده باعث تردید مخاطب درباره رویدادها می‌شود تا فیلم را دنبال کند، به جوابِ سوالات برسد و به اصل ماجرا پی ببرد که نمونه‌های مشابهش را در «جدایی نادر از سیمین» و «بدون تاریخ، بدون امضاء» دیدیم.

ناگهان درخت: فیلمی که سوال‌های بی جواب برای بیننده باقی می‌گذارد و هدف خاصی را در راستای قصه، دنبال نمی‌کند. فضاهای گنگ و مبهم زیادی دارد و دلیل قانع کننده‌ای برای بسیاری از سکانس‌های فیلم، مطرح نمی‌کند.
وجود یک کاراکتر متفاوت از آدم‌های کلیشه‌ای، از معدود نکات مثبت فیلم است. دیالوگ‌های شیرین، روابط احساسی و انسانی شخصیت‌ها و موسیقی و فضاسازی از نکات مثبتی است که به فیلم رنگ می‌دهد و احساس خوبی را به بیننده منتقل می‌کند.

guest
لطفا نام حقیقی خود را وارد کنید
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
اگر وبسایت دارید، آدرس آن را وارد کنید

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

جست‌وجو

Generic selectors
فقط تطبیق کامل
جستجو در عناوین خبرها
جستجو در محتوای خبرها و گفتگوها
Post Type Selectors

سینمافا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آخرین تیترها

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...
0
Would love your thoughts, please comment.x