انتخاب صفحه

شباهت‌هایی به «دوازده مرد خشمگین» سیدنی لومت

یادداشت سینمافا بر فیلم‌های «قسم» و «ناگهان درخت»

یادداشت سینمافا بر فیلم‌های «قسم» و «ناگهان درخت»

سینمافا- مانلی هفت لنگ- درباره دو فیلم جشنواره فجر:

قسم : با توجه به گره‌های زیادی که در طول داستان به وجود می‌آید، به خوبی توانسته همه‌شان را حل کند و در انتها، سوال بی جوابی برایت باقی نمی‌گذارد.
بعضی از قسمت‌های فیلم شباهت کمی به فیلم «دوازده مرد خشمگین» دارد و بحث‌هایشان آن فیلم را تداعی می‌کند. اما به طور کلی نشان دادن یک اتوبوس آدم، با اعتقادات و نظرات مختلف بر جذابیت فیلم می‌افزاید.
بازیگران عمدتا خوبند ولی کمتر به شخصیت‌ها پرداخته شده و کاراکتر ها بک گراند خاصی ندارند.
موضوع فیلم برای همه مخاطبان، جالب است و تا اندازه‌ای به آن پرداخت می‌شود. شک و تردید تعدادی آدم به باورهایشان و انتقال آن «شک» به بیننده باعث تردید مخاطب درباره رویدادها می‌شود تا فیلم را دنبال کند، به جوابِ سوالات برسد و به اصل ماجرا پی ببرد که نمونه‌های مشابهش را در «جدایی نادر از سیمین» و «بدون تاریخ، بدون امضاء» دیدیم.

ناگهان درخت: فیلمی که سوال‌های بی جواب برای بیننده باقی می‌گذارد و هدف خاصی را در راستای قصه، دنبال نمی‌کند. فضاهای گنگ و مبهم زیادی دارد و دلیل قانع کننده‌ای برای بسیاری از سکانس‌های فیلم، مطرح نمی‌کند.
وجود یک کاراکتر متفاوت از آدم‌های کلیشه‌ای، از معدود نکات مثبت فیلم است. دیالوگ‌های شیرین، روابط احساسی و انسانی شخصیت‌ها و موسیقی و فضاسازی از نکات مثبتی است که به فیلم رنگ می‌دهد و احساس خوبی را به بیننده منتقل می‌کند.

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

پوستر رسمی گزارش فرار یوسفی

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بایگانی

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵