انتخاب صفحه

مغزهای کوچک زنگ زده در آستانه 8 میلیاردی شدن

لس آنجلس تهران برای دومین هفته متوالی صدرنشین شد/ گزارش سینمافا از فروش فیلم‌ها

لس آنجلس تهران برای دومین هفته متوالی صدرنشین شد/ گزارش سینمافا از فروش فیلم‌ها

سینمافا- لس آنجلس تهران در دومین هفته اکرانش، باز هم صدرنشین فروش هفتگی شد.

این ساخته‌ی تینا پاکروان با بازی پرویز پرستویی و مهناز افشار، این هفته در ۱۱۹ سینما، ۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون فروخت تا مجموع فروشش را پس از دو هفته به ۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان برساند.

 

باید توجه داشت که هیچ فیلمی در  هفته گذشته افتتاح نشد و این به آثار هفته‌های گذشته کمک کرد تا کمتر با کاهش فروش مواجه شوند.

مغزهای کوچک زنگ زده به کارگردانی هومن سیدی که فیلم برگزیده منتقدان و تماشاگران در جشنواره فجر سال گذشته بود، این هفته هم ۱/۵ میلیارد تومان فروخت تا در آستانه ۸ میلیاردی شدن قرار داشته باشد.

نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، نوید پورفرج، فرید سجادی حسینی، مرجان اتفاقیان، لادن ژاوه وند و نازنین بیاتی بازیگران این فیلم هستند.

 

دومین قسمت «پیشونی سفید» (سیدجواد هاشمی) با حضور ترلان پروانه و ارسلان قاسمی هم در ۱۱۳ سینما، فروش هفتگی ۵۶۹ میلیون تومان را تجربه کرد تا کل فروشش به ۸۳۵ میلیون تومان برسد. شاید برای یک فیلم کودکانه، این آمار قابل قبول باشد.

 

لازانیا در سومین هفته اکرانش ۵۵۰ میلیون تومان فروخت تا جمعا ۱ میلیارد و ۷۴۴ میلیون تومان فروخته باشد.

جواد رضویان، ارژنگ امیرفضلی و بهنوش بختیاری بازیگران این ساخته حسین قناعت هستند.

 

هشتگ هم در چهارمین هفته اکرانش ۴۹۱ میلیون تومان فروخت و از مرز ۲ میلیارد تومان عبور کرد.

نیوشا ضیغمی و بهاره رهنما از جمله بازیگران این کمدی هستند.

 

اما ششمین جایگاه به «عرق سرد» اختصاص دارد. فیلمی به کارگردانی سهیل بیرقی که از جمله آثار برگزیده منتقدان در جشنواره سال گذشته بود و در هشت رشته نامزد سیمرغ شد، اما توسط حوزه هنری تحریم شد و عملا اکران در بسیاری از شهرها را از دست داد.

این فیلم که به موضوع ممنوع الخروجی ورزشکاران زن توسط همسرانشان می‌پردازد،‌ در چهارمین هفته اکران ۲۶۰ میلیون تومان فروخت. باید توجه داشت که مجموعا ۴۵ سینما این فیلم را اکران می‌کنند که تقریبا یک سوم دیگر فیلم‌هاست. در واقع میانگین فروش این فیلم در هر سینما، بیشتر از فیلم‌های سوم تا پنجم است.

عرق سرد جمعا ۱ میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان فروخته که به نظر می‌رسد اگر با محدودیت‌های مختلف اکران و تبلیغات مواجه نبود، پتانسیلش بیشتر از اینها بود.

باران کوثری، سحر دولتشاهی، امیر جدیدی، هدی زین العابدین و لیلی رشیدی از جمله بازیگران آن هستند.

 

نکته جالب حضور «هزار پا» در جایگاه هفتم است که شانزدهمین هفته اکرانش را سپری می‌کند. این فیلم در آستانه ۳۷ میلیاردی شدن قرار دارد.

تنگه ابوقریب در هم در یازدهمین هفته، ۱۸۵ میلیون تومان فروخت که جمعا به ۵ میلیارد و ۳۵۱ میلیون رسید.

 

جاده قدیم، ماهورا و سوفی و دیوانه هم از جمله فیلم‌های هفته‌های اخیر هستند که به ترتیب ۴۴۰، ۱۸۵ و ۱۸۹ میلیون تومان فروش رسیدند که نا امید کننده است.

 

آمار فروش گزارش فوق از سینما تیکت استخراج شده است.

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

جدول ارزشگذاری سینمافا بر فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بایگانی

آرشیو سایت سینمافا از بهمن ۱۳۸۸ تا شهریور ۱۳۹۵