مغزهای کوچک زنگ زده در آستانه 8 میلیاردی شدن

لس آنجلس تهران برای دومین هفته متوالی صدرنشین شد/ گزارش سینمافا از فروش فیلم‌ها

لس آنجلس تهران برای دومین هفته متوالی صدرنشین شد/ گزارش سینمافا از فروش فیلم‌ها

سینمافا- لس آنجلس تهران در دومین هفته اکرانش، باز هم صدرنشین فروش هفتگی شد.

این ساخته‌ی تینا پاکروان با بازی پرویز پرستویی و مهناز افشار، این هفته در 119 سینما، 1 میلیارد و 610 میلیون فروخت تا مجموع فروشش را پس از دو هفته به 3 میلیارد و 878 میلیون تومان برساند.

 

باید توجه داشت که هیچ فیلمی در  هفته گذشته افتتاح نشد و این به آثار هفته‌های گذشته کمک کرد تا کمتر با کاهش فروش مواجه شوند.

مغزهای کوچک زنگ زده به کارگردانی هومن سیدی که فیلم برگزیده منتقدان و تماشاگران در جشنواره فجر سال گذشته بود، این هفته هم 1/5 میلیارد تومان فروخت تا در آستانه 8 میلیاردی شدن قرار داشته باشد.

نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، نوید پورفرج، فرید سجادی حسینی، مرجان اتفاقیان، لادن ژاوه وند و نازنین بیاتی بازیگران این فیلم هستند.

 

دومین قسمت «پیشونی سفید» (سیدجواد هاشمی) با حضور ترلان پروانه و ارسلان قاسمی هم در 113 سینما، فروش هفتگی 569 میلیون تومان را تجربه کرد تا کل فروشش به 835 میلیون تومان برسد. شاید برای یک فیلم کودکانه، این آمار قابل قبول باشد.

 

لازانیا در سومین هفته اکرانش 550 میلیون تومان فروخت تا جمعا 1 میلیارد و 744 میلیون تومان فروخته باشد.

جواد رضویان، ارژنگ امیرفضلی و بهنوش بختیاری بازیگران این ساخته حسین قناعت هستند.

 

هشتگ هم در چهارمین هفته اکرانش 491 میلیون تومان فروخت و از مرز 2 میلیارد تومان عبور کرد.

نیوشا ضیغمی و بهاره رهنما از جمله بازیگران این کمدی هستند.

 

اما ششمین جایگاه به «عرق سرد» اختصاص دارد. فیلمی به کارگردانی سهیل بیرقی که از جمله آثار برگزیده منتقدان در جشنواره سال گذشته بود و در هشت رشته نامزد سیمرغ شد، اما توسط حوزه هنری تحریم شد و عملا اکران در بسیاری از شهرها را از دست داد.

این فیلم که به موضوع ممنوع الخروجی ورزشکاران زن توسط همسرانشان می‌پردازد،‌ در چهارمین هفته اکران 260 میلیون تومان فروخت. باید توجه داشت که مجموعا 45 سینما این فیلم را اکران می‌کنند که تقریبا یک سوم دیگر فیلم‌هاست. در واقع میانگین فروش این فیلم در هر سینما، بیشتر از فیلم‌های سوم تا پنجم است.

عرق سرد جمعا 1 میلیارد و 272 میلیون تومان فروخته که به نظر می‌رسد اگر با محدودیت‌های مختلف اکران و تبلیغات مواجه نبود، پتانسیلش بیشتر از اینها بود.

باران کوثری، سحر دولتشاهی، امیر جدیدی، هدی زین العابدین و لیلی رشیدی از جمله بازیگران آن هستند.

 

نکته جالب حضور «هزار پا» در جایگاه هفتم است که شانزدهمین هفته اکرانش را سپری می‌کند. این فیلم در آستانه 37 میلیاردی شدن قرار دارد.

تنگه ابوقریب در هم در یازدهمین هفته، 185 میلیون تومان فروخت که جمعا به 5 میلیارد و 351 میلیون رسید.

 

جاده قدیم، ماهورا و سوفی و دیوانه هم از جمله فیلم‌های هفته‌های اخیر هستند که به ترتیب 440، 185 و 189 میلیون تومان فروش رسیدند که نا امید کننده است.

 

آمار فروش گزارش فوق از سینما تیکت استخراج شده است.

guest
لطفا نام حقیقی خود را وارد کنید
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
اگر وبسایت دارید، آدرس آن را وارد کنید
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین ها

سینمافا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

0
Would love your thoughts, please comment.x