انتخاب صفحه

فروشنده فرهادی هم کاندید شد + اسامی کامل نامزدها

بفتای ضد زن! تمام فیلم‌های زنان از بفتا خارج ماندند

بفتای ضد زن! تمام فیلم‌های زنان از بفتا خارج ماندند

سینمافا- مراسم بفتا که به اسکار بریتانیا معروف است، دست مراسم‌هایی چون گلدن گلوب را از پشت بست و با کاندید نکردن هیچ‌کدام از فیلم‌های ساخته شده توسط زنان در رشته‌های بهترین فیلم و کارگردانی بار دیگر ضد زن بودن خودش را به رخ کشید!

فیلم لیدی برد ساخته فیلمساز زن گرتا گرویگ، علیرغم تحسین‌های همگانی منتقدان و تماشاگران از دو رشته اصلی بفتا، حذف شد تا امنیت شغلی سینماگران مرد به هم نخورد! این ضربه محکمی به کمپین تبلیغاتی فیلم «لیدی برد» خواهد بود و شانس این فیلم را برای تصاحب اسکار بهترین فیلم، به شدت کاهش خواهش داد. هیچ فیلمی در سال‌های اخیر بدون نامزد شدن در این مراسم، به اسکار بهترین فیلم دست پیدا نکرده است. با این حال «لیدی برد» در سه رشته فیلمنامه اوریجینال، بازیگر زن اصلی و مکمل، کاندید شده است.

نبرد جنسیت‌ها، لجنزار، واندروومن، دیترویت و فریب خورده از دیگر ساخته‌های تحسین شده زنان در این سال بودند که توفیقی به دست نیاورند.

نکته‌ی قابل ذکر کاندید شدن فیلم «فروشنده» در بخش فیلم‌های خارجی زبان است که سال گذشته اسکار را تصاحب کرد.

در ادامه اسامی کاملا نامزدها را مشاهده می‌کنید که دقایقی پیش اعلام شد.

 

بهترین فیلم:
تاریک‌ترین ساعات
دانکرک
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
شکل آب
مرا با نام خودت صدا بزن

 

بهترین کارگردان:
گیرمو دل‌تورو (شکل آب)
لوکا گائودانیتو (مرا با نام خودت صدا بزن)
مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)
کریستوفر نولان (دانکرک)
دنی وینلروی (بلید رانر ۲۰۴۹)

 

بهترین بازیگر زن اصلی:
انت بنینگ (ستاره‌ها در لیورپول نمی‌میرند)
مارگو رابی (من، تونیا)
سیرشا رونان (لیدی برد)
فرانسیس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)
سالی هاوکینز (شکل آب)

 

بهترین بازیگر مرد اصلی:
گری اولدمن (تاریک‌ترین ساعات)
جیمی بل (ستاره‌ها در لیورپول نمی‌میرند)
تیموتی چالمنت (مرا با نام خودت صدا بزن)
دنیل دی لوئیس (نخ خیال)
دنیل کالویا (برو بیرون)

بهترین بازیگر زن مکمل:
اکتاویا اسپنسر (شکل آب)
کریستین اسکات توماس (تاریک‌ترین ساعات)
الیسن جنی (من، تونیا)
لری مکتلاف (لیدی برد)
لزلی منویل (نخ خیال)

 

بهترین بازیگر مرد مکمل:
کریستوفر پلامر (تمام پول‌های دنیا)
ویلیام دفو (پروژه فلوریدا)
سم راکول (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)
هیو گرنت (پدینگتون دو)
وودی هریسون (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

 

بهترین فیلمنامه اوریجینال:
برو بیرون
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
شکل آب
لیدی برد
من، تونیا

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:
بازی مالی
پدینگتون دو
ستاره‌ها در لیورپول نمی‌میرند
مرا با نام خودت صدا بزن
مرگ استالین

 

بهترین فیلمبرداری:
بلید رانر ۲۰۴۹
تاریک‌ترین ساعات
دانکرک
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
شکل آب

 

بهترین تدوین:
بیبی درایور
بلید رانر ۲۰۴۹
دانکرک
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
شکل آب

 

بهترین موسیقی:
بلید رانر ۲۰۴۹
تاریک‌ترین ساعات
دانکرک
شکل آب
نخ خیال

 

بهترین صدا:
بیبی درایور
بلید رانر ۲۰۴۹
دانکرک
شکل آب
جنگ ستاره‌ای

 

بهترین طراحی صحنه:
بلید رانر ۲۰۴۹
تاریک‌ترین ساعات
دانکرک
دیو و دلبر
شکل آب

 

بهترین طراحی لباس:
تاریک‌ترین ساعات
دیو و دلبر
شکل آب
من، تونیا
نخ خیال

 

بهترین گریم:
بلید رانر ۲۰۴۹
تاریک‌ترین ساعات
شگفت‌انگیز
من، تونیا
ویکتوریا و عبدل

 

بهترین جلوه‌های ویژه:
بلیدرانر ۲۰۴۹
جنگ برای سیاره میمون‌ها
جنگ ستاره‌ای
دانکرک
شکل آب

 

بهترین انیمیشن:
زندگی من به عنوان یک کدو
عشق وینسنت
کوکو

 

بهترین فیلم خارجی:
آنها اول پدرم را کشتند
او
بدون عشق
فروشنده
ندیمه

بهترین فیلم برتیانیایی:
پدینگتون دو
تاریک‌ترین ساعات
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
کشور خود خدا
لیدی مکبث
مرگ استالین

نظر شما در مورد موضوع بالا چیست؟

avatar

آخرین ویدئوها

در حال بارگذاری...

آخرین تیترها

بایگانی